Doktor dolittle i jego zwierzęta test pdf




W małym angielskim miasteczku Puddleby mieszkał ubogi doktor, który zajmował się co prawda leczeniem ludzi, ale kochał zwierzęta i zawsze miał ich pełno w domu.. Edycja na szlachetnym papierze, bardzo trwała i estetyczna.DOKTOR DOLITTLE I JEGO ZWIERZĘTA.. Rozwiąż test!Streszczenie krótkie.. Wybierz prawidłową odpowiedź.. Jest też posiadaczem sporej liczby zwierząt, co niestety, zniechęca do niego pacjentów.c) Jego ciotką.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. 4 Przedmowa Niektórzy z nas, którzy osiągnęli wiek średni, z nostalgią wspominają przeszłość przynajmniej z jednego powodu: obecnie nie .fragment książki „Doktor Dolittle i jego zwierzęta" Hugh Lofting, wyd Zysk i S-ka, Poznań 2006, s. 70 8.. Głównym bohaterem książki jest tytułowy dr John Dolittle.Tu możesz pobrać kolorowanki dla swojego dziecka.. Po latach John (Eddie Murphy) zostaje lekarzem weterynarii.. Jan Brzechwa; Maria Konopnicka; Hugh Lofting; Sprawdź się w poniższych tematach: Harry Potter - czy znasz bohaterów?„Doktor Dolittle i jego zwierzęta" - test 1.. Czy Ty również rozumiesz mowę zwierząt?. Udostępnij.. Dolittle i jego zwierzęta przeżyli swoją przygodę w miejscowości Puddleby w Anglii.. Książka zawiera wspaniałe, barwne ilustracje, jej atutem jest duża, ułatwiająca szybkie czytanie czcionka.. Sprawdź się!. Klasa 3 Polski..

Doktor Dolittle i jego zwierzęta - Hugh Lofting - strona.

Sprawdź swoją wiedzę z lektury.. 3.Doktor Dolittle leczył : a- dzikie zwierzęta z ZOO b- dzieci c- początkowo ludzi ,a potem tylko zwierzęta"Doktor Dolittle i jego zwierzęta" to lektura sugerowana dla klasy 2.. Doktorowi gospodarzyła jego siostra, Sara Dolittle, a on sam zajmował się ogrodem.. W którym momencie przy-gód doktora Dolittle miała miejsce opisywana sytuacja?. Wesołej zabawy!. Pierwszy tom zatytułowany „Doktor Dolittle i jego zwierzęta" zapoczątkował całą serię o przygodach niezwykłego lekarza, liczącą łącznie 14 pozycji.Mały John Dolittle ma niezwykły dar, który pozwala mu rozmawiać ze zwierzętami.. Książka zawiera wspaniałe, barwne ilustracje, jej atutem jest duża, ułatwiająca szybkie czytanie czcionka.Edycja na szlachetnym papierze, bardzo trwała i estetyczna.Doktor Dolittle i jego zwierzęta w serii Kolorowa Klasyka to najpiękniejsze kolorowe wydanie tej powieści na rynku!. Kolorowanki - Doktor Dolittle i jego zwierzętaDoktor Dolittle jest jedynym człowiekiem na Ziemi, który zna język zwierząt!. ( w Anglii, w małym miasteczku Puddleby, nad rzeką Marsh) 3.. Kliknij w dowolny obrazek, a następnie wydrukuj pobrany plik pdf.. 4) Doktor Dolittle uczył się języka zwierząt: a) Raczej z niechęcią, bo nie lubił się uczyć b) Z konieczności, bo wiedział, że będzie mu potrzebny c) Z ogromnym zapałem, bo chciał rozumieć zwierzęta 5) Wyprawa do Afryki miała na celu: a) zbadanie zwyczajów ludu zamieszkującego Jolliginkę.Doktor Dolittle i jego zwierzęta w serii Kolorowa Klasyka to najpiękniejsze kolorowe wydanie tej powieści na rynku!.

... Test z lektury Doktor Dolittle i jego zwierzęta!

Jego papuga nauczyła go rozumieć mowę zwierząt i .The Story of Doctor Dolittle z podręcznym słownikiem angielsko-polskim (Doktor Dolittle i jego zwierzęta) autorstwa Hugh Johna Loftinga po raz pierwszy wydana w 1920r.. Girlmagic3 8 miesięcy temu.. Doktor Dolittle wraz ze swoimi podopiecznymi: Świnką Geb-Geb, małpką Czi-Czi i Papugą Polinezją zabierze Was w niezwykły świat pełnej przygód przyjaźni.. Opis fabuły.. Doktor John (Jan) Dolittle jest lekarzem w niewielkiej miejscowości Puddleby nad rzeką Marsh w Anglii.. Doktor Dolittle I Jego Zwierzeta Pdf (…) Zobacz wpis » 5 lat temu, 19:21 (16 października) .. 2.Doktor Dolittle miał : a- siostrę Sarę b- brata c- nie miał rodzeństwa.. 3 Dedykuję tę opowieść wszystkim dzieciom młodym wiekiem i sercem.. Doktor Dolittle i jego zwierzęta (The Story of Doctor Dolittle, 1920), polskie wydanie 1934.; Podróże Doktora Dolittle (The Voyages of Doctor Dolittle, 1922), polskie wydanie 1936.; Poczta Doktora Dolittle (Doctor Dolittle's Post Office, 1923), polskie wydanie 1938.; Cyrk Doktora Dolittle (Doctor Dolittle's Circus, 1924), polskie wydanie 1937.Hugh Lofting, "Doktor Dolittle i jego zwierzęta" - test z lektury..

Co nosił na głowie doktor Dolittle?

Dostępne są następujące arkusze do wydruku: Quiz - Wskaż właściwą odpowiedź // odp.. To spowodowało, że pacjenci bali się do niego przychodzić (np. w ogródku był krokodyl), więc doktor Dolittle zajął się leczeniem zwierząt.. Kto jest autorem lektury "Doktor Dolittle i jego zwierzęta"?. Jednak ojciec - przekonany, że jego syna opętały siły nieczyste - wzywa na pomoc egzorcystę.. 2 Hugh Lofting DOKTOR DOLITTLE I JEGO ZWIERZĘTA Opowieść o życiu doktora w domowym zaciszu oraz niezwykłych przygodach w dalekich krainach Przełożyła Beata Adamczyk.. / 5 lat temu (16 października)Powieści i opowiadania w kolejności wydawania.. Porozmawiaj chwilę o treści fragmentu.13 Doktor Dolittle kochał zwierzęta, które bardzo lubił.. Test znajomości lektury Hugh Lofting pt. "Doktor Dolittle i jego zwierzęta" Udostępnij Udostępnij wg Mfidalska.. Dzięki temu on i jego zwierzęta przeżywają wiele ciekawych przygód.Filmik zrea.Doktor Dolittle to znana postać doktora, który rozumiał mowę zwierząt.. Pokaż wszystko.. Ulubieńcy doktora - Uzupełnianka ortograficzna; Czasowniki - Ćwiczenie na logiczne myślenie i czytanie ze zrozumieniemYoutube Szkoła Muzyka Zagadki Straszne ZWIERZĘTA Książki Social Media Horoskop Polityka Netflix.. Opowiada o przygodach niezwykłego bohatera - doktora Johna Dolittle'a, zawsze pogodnego i życzliwego przyjaciela zwierząt, ikonki świata dziecięcej kultury i wyobraźni.Pliki doktor dolittle i jego zwierzęta pdf - Chomikowanie.pl..

Gdzie mieszkał doktor?

d) Jego siostrą.. zaliczana jest do klasyki literatury dziecięcej.. Więcej formatów pojawi się w czasie gry w ćwiczenie.Pytania sprawdzające z odpowiedziami z lektury "Doktor Dolittle i jego zwierzęta" 1.. 1.Jan Dolittle mieszkał w : a- Polsce b- Anglii c- Hiszpanii.. pytanie 1 z 15.. Zwierzęta leczył z oddaniem.Jego dom, położony na przedmieściach, był niewielki, był za to otoczony dużym ogrodem z szerokim trawnikiem i kamiennymi ławami, nad którymi płaczące wierzby zwieszały swoje gałęzie.. Zapytaj uczniów i uczennice, czy przypominają sobie ten fragment.. Skomentuj.. Wyprawa do Afryki, uwięzienie przez dzikiego króla Joliiginkę, przejście nad przepaścią do Krainy Małp, a to wszystko przy specjalnie .Powieść angielskiego pisarza Hugh Loftinga Doktor Dolittle i jego zwierzęta należy do światowego kanonu literatury dla dzieci.. 14 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Edytuj elementy .. PDF Materiały do wydruku.. Również dobrze się z nimi zaprzyjaźnił.. Polub.. Wykreował go Hugh Lofting, brytyjski pisarz żyjący w latach 1886-1947.. Jak miał na imię doktor Dolittle?. Doktor pomagał zwierzętom, które były chore.. Kiedy jednak na skrzyżowaniu potrąca psa, odkrywa, że rozumie .Doktor Dolittle i jego zwierzętaAutor: Hugh LoftingTłumaczenie: Wanda KragenCzyta: Tadeusz RossKategoria: Dla dzieciDługość: 2 godziny 35 minutObowiązkowa po.Doktor Dolittle i jego zwierzęta (ang. The Story of Doctor Dolittle) - powieść dla dzieci z 1920 roku napisana przez Hugh Loftinga.. Nie pamięta jednak, że w dzieciństwie potrafił porozumiewać się ze zwierzętami.. / 5 lat temu (18 października) Nie możesz dodać komentarza.. Sprawd ź cofnij .Doktor Dolittle • lektury • pliki użytkownika gosiaj64 przechowywane w serwisie Chomikuj.pl • Doktor Dolittle.doc, ZWIERZĘTA AFRYKI.docDoktor Dolittle I Jego Zwierzeta Pdf nowe.co.pl/Doktor-Dolittle-I-Jego-Zwierzeta-Pdf Doktor Dolittle i jego zwierzęta (audiobook CD) - Lofting.. ( cylinder, czyli kapelusz) 4.. Jaki miał dom doktor?1.. Doktor bardzo lubił zwierzęta i miał ich dużą gromadkę.Test ze znajomości lektury ,, Doktor Dolittle i jego zwierzęta''..



Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt