Charakterystyka postaci ten obcy ula
Po śmierci matki, która zawsze broniła go przed atakami ojca-alkoholika, znalazł się w bardzo trudnej sytuacji.. Od dawna wychowywała ją samotnie matka, ponieważ rodzice byli rozwiedzeni.. Na stałe mieszka w Warszawie, do Olszyn przyjeżdża tylko w odwiedziny, do ojca.Ula jest wysoką, szczupłą i zgrabną dziewczyną, niepozorną i najczęściej pozostającą w cieniu swojej przyjaciółki, Pestki.. Ojciec porzucił je dla innej kobiety, kiedy Ula była małą dziewczynką.. Opiekowała się psem Dunajem i pracowała u pana Józiaka, żeby oddać pieniądze przekupce, które ukradł Zenek.. Jest to czternastoletnia dziewczynka, która miała wiele kłopotów rodzinnych.. Ojciec Uli rozwiódł się z jej matką i zamieszał we wsi Olszyny, gdzie pracował jako doktor.. Jest bardzo miłą dziewczynką.. Zenek Wójcik - główny bohater utworu, tytułowy "obcy".. Marianowi bardzo podobają się jej włosy.Delikatność i urok osobisty zjednują Uli przyjaźń Zenka to właśnie ją obdarzył zaufaniem i jej powierzył swoje sekrety.. Ma ciemne włosy.. Pochodzi z Wrocławia, gdzie mieszkał z rodzicami.. Marian jest chłopcem rozważnym, cichym, zrównoważonym i poważnym.. Był trochę starszy od reszty dzieci, miał około czternastu, może nawet szesnastu lat.. Czas w Olszynach spędza z trójką przyjaciół: Pestką, Marianem i Julkiem.. Posiada szczupłą sylwetkę i jasne blond włosy..

Ocena postaci: Ula jest dziewczynką, która ma bardzo trudne życie.

Sytuacja ta wskazuje, że Pestka jest próżna i z trudem znosi porażki.. Była pewną siebie, wzbudzającą podziw i uznanie kolegów trzynastoletnią dziewczynką.. Ula jest dziewczynką, która ma bardzo trudne życie.Ula Zalewska - charakterystyka • Ten obcy Jest córką doktora Zalewskiego, ale po śmierci matki wychowują ją ciotki.. "Ten obcy" Ula ma około 12-13 lat.. Uciekł z domu, ponieważ czuł się niekochany przez ojca, który był alkoholikiem.. Ula jest wysoką, szczupłą i zgrabną dziewczyną, niepozorną i najczęściej pozostającą w cieniu swojej przyjaciółki, Pestki.. Pestka była bardzo zaradną i pomysłową dziewczynką.. Jednym z głównych bohaterów powieści pt. "Ten obcy" jest Zenek Wójcik.. Została ona odsunięta od ojca - lekarza mieszkającego w Olszynach.. Pestka Ubyszówna zawsze pragnie być w centrum zainteresowania.Powieść Ireny Jurgielewiczowej „Ten obcy" to opowieść wielowątkowa, która posiada również wielu bohaterów.. Na stałe mieszka w Warszawie.. Po śmierci matki, która zawsze broniła go przed atakami ojca-alkoholika, znalazł się w bardzo trudnej sytuacji.Przydatność 80% Charakterystyka Urszuli Zalewskiej "Ten obcy".. Była bardzo wesoła i gadatliwa.. Ula Zalewska to jedna z dwóch głównych bohaterek powieści Ireny Jurgielewiczowej pt. „Ten obcy"..

Jest najważniejszą postacią występująca w powieści zatytułowanej "Ten Obcy".

Kilka lat po rozejściu się rodziców zmarła jej mama.. Ma około trzynastu lat.. Jest ubrany w zniszczoną wiatrówkę i ciemne drelichowe .Zapomniałeś, kim jest Julek Miller, postać w lekturze Ten obcy, Jurgielewiczowa Irena?. Na wakacje Ula przyjechała do ojca.Jedną z głównych bohaterek powieści "Ten obcy" jest Urszula Zalewska.. Ula to cicha, spokojna, nieśmiała, subtelna dziewczyna.z bohaterów książki pt. ?Ten obcy.. Jej znajomi to Julian z Marianem, przyjaźni się natomiast z dziewczyną nazywaną Pestką.- Chłopcy uważali ją za bardzo ładną, zgrabną koleżankę.. W Olszynach mieszka ojciec Uli, który jest lekarzem.Charakterystyka Uli Zalewskiej.. Nie potrafiła przełamać bariery, nie znała .Grafika.. 2011-03-10 17:30:05 "Ten obcy" Charakterystyka uli zalewskiej.Pomocy !. Przyjeżdża do ojca na wakacje do Olszyn.. Wychowuję się w rozbitej rodzinie.Charakterystyka Uli Zalewskiej.. Jest bardzo wrażliwa i wyczulona na krzywdę innych.Ula Zalewska to bohaterka powieści pt. "Ten obcy".. Tęskni bardzo za matką, dlatego pisze pamiętnik w formie listów do matki, w których zwierza się jej ze wszystkiego.Charakterystyka Uli Zalewskiej Urszula Zalewska to jedna z głównych bohaterek powieści Ireny Jurgieliwiczowej p.t..

Udostępniamy tutaj dokładny opis oraz charakterystykę bohatera: jej powiązania i motywacje.Zenek Wójcik - charakterystyka • Ten obcy.

Ula miała wysmukłą postać, chociaż urodą ustępowała Pestce.. Dziewczyna zamieszkała z matką, a gdy jej matka umarła, to ciotki wzięły ją do siebie.. Pochodzi z Wrocławia, gdzie mieszkał z rodzicami.. Od razu dowiadujemy się, że niedługo przed rozpoczęciem akcji utworu jej matka zmarła.Jest ciotecznym bratem Julka Milera.. Latem wyjeżdża do ojca na wakacje.. Czuje się nieszczęśliwa, przeżyła rozwód rodziców i śmierć matki.. Była przeciwieństwem swojej przyjaciółki - Uli, która tak jak Pestka mieszkała w Warszawie, a do Olszyn przyjechała na wakacje.Ula Zalewska, bohaterka książki "Ten obcy' Ireny Jurgielewiczowej, jest czternastoletnią dziewczynką.. Jest nieśmiała, skryta i rzadko zwierza się ze swoich uczuć i przeżyć.. Mieszka z ciotkami w Warszawie.. Niechętnie mówi o sobie, nie potrafi zaufać nowo poznanym przyjaciołom.. Życie nauczyło go ukrywać uczucia i emocje.. Zenek ma szesnaście lat, jest wysoki i szczupły, zwinny, zręczny i silny.. Zenek to postać bardzo skryta i tajemnicza.. Wychowana została w Warszawie przez ciotki, ponieważ jej rodzice rozwiedli się gdy była małą dziewczynką.. Zenek Wójcik jest głównym bohaterem powieści Ireny Jurgielewiczowej: „Ten obcy".. Mimo zaniedbania obcego, Ula i Pestka zauważają jego piękne brwi oraz to, że jest niezwykle przystojny..

Ojciec się nad nim znęcał, dlatego uciekł z domu, by stworzyć nowy dom ze swoim wujkiem Antonim Janicą.Zenek Wójcik - charakterystyka.

"Ten obcy" przedstawia przygody grupy nastolatków.. Jest nieśmiała, skryta i rzadko zwierza się ze swoich uczuć i przeżyć.Ula Zalewska jest jedną z głównych bohaterów powieści I. Jurgielewiczowej pt. „Ten obcy".. Ula jest bardzo dobra i opiekuńcza.. Opiekowała się psem Dunajem i pracowała u pana Józiaka, żeby oddać pieniądze przekupce, które ukradł Zenka.. 2010-01-11 22:14:46; Charakterystyka Zenka z "Ten Obcy "?. Wśród nich znajduje się Ula Zalewska i to właśnie ją chciałabym opisać.. 2010-10-24 .Bohaterami ksiązki "Ten obcy" jest Ula, Pestka, Marian, Julek oraz Zenek.. Sytuacja rodzinna: Ula Zalewska jest półsierotą.. Kilka lat później zmarła jej matka, od tej pory wychowują ją ciotki.Pestka to jedna z bohaterek książki Ireny Jurgielewiczowej pt. "Ten obcy".. Jest niezwykle wrażliwą, czułą i sympatyczną trzynastolatką.. Zenek Wójcik - to młody chłopaki, który mieszka we Wrocławiu ze swoim ojcem alkoholikiem.. Jest ona półsierotą, wychowywaną przez ciotki.. Chłopiec opuścił Wrocław uciekając od swego ojca (właściciela warsztatu samochodowego), który nadużywał alkoholu i znęcał się nad synem.. Zawsze stara się postępować szlachetnie i uczciwie, wiedząc, że to na jego barki spadnie odpowiedzialność za poczynania przyjaciół.. Miała pretensje do ojca, uważając, że porzucił ją i mamę, dlatego okazywała mu obojętność.. Jest to córka doktora Zalewskiego, która po śmierci matki mieszka z ciotkami w Warszawie.. Ojciec znęcał się nad nim i nie troszczył się o niego, uważając, że .Ula Zalewska, bohaterka powieści Ireny Jurgielewiczowej Ten obcy to ładna i zgrabna dziewczyna.. Ula i Pestka różniły się wyglądem oraz charakterem.. Jej szczupła i niewysoka postać nadawała jej osobie dziewczęcy wdzięk, urody dodawały jej też ładne oczy i włosy.Którą bohaterke bardzej lubicie z lektóry" Ten obcy " 2009-05-21 14:34:17; Krótka Charakterystyka postaci z lektóry \" ten obcy \" ?. Podobały im się także jej włosy i sposób ubierania.Jest bardzo małomówna, skryta i nieśmiała Ula jest bardzo dobra i opiekuńcza.. Urszula jest niewysoką blondynką o zgrabnej sylwetce i ładnych oczach.. Jest sumienny, obowiązkowy i chętnie pomaga babce w codziennych obowiązkach.Fakt, że chłopak zainteresował się Ulą, boli ją i sprawia, że ma żal do przyjaciółki.. Filmy.. Na jej twarzy często gościł obojętny uśmieszek..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt