Na podstawie planu wydarzeń napisz w zeszycie własnymi słowami opowiadanie o wigilii w domu ewy
8.Spotkanie ojca i syna, Lajosa i Edypa.. kazdy punkt rozwiń w jednym akapicie.. Opowiadanie : Pewnego razu wybrałam się z rodzicami na spacer do lasu.. O to jedna z nich: Była godzina piąta po południu.. Edy\p dowiaduje się, że: a)zabije swego ojca b)wyemigruje do Teb.. Dziewica przestrzega kochanka, że jeśli złamie przysięgę to skarze swoją duszę na wieczne cierpienie, po czym znika za drzewem.Plan wydarzeń "Król Edyp" 1.Panowanie Lajosa.. 5.Zdobycie informacji o rozchodzących się falach dźwiękowych oraz świetle.. 2.Opis wyglądu zewnętrznego.. 9.Kłótnia z Lajosem na drodze to Teb.. Każdy punkt rozwiń w jednym akapicie.. W celu zachowania spójności tekstu zastosuj synonimy, omówienia i zaimki.. Wody dolano tyle, że cukier, który już znajdował się w roztworze, teraz stanowi 8% masy nowego roztworu, czyli 30g cukru to w nowymroztworze 8% masy całego roztworu.. 10 .Do tego roztworu dolano wodę i nie dosypywano cukru.. Nie dawno sprowadzili się do tej miejscowości.. Dołącz do nas i ucz się w grupie.napisz jaki to rodzaj wyrazu złożonego 2021-01-27 14:04:59; Na podstawie wydarzeń przedstawionych w Rozdziale XXIV i na początku Rozdziału XXV powieści Henryka Sienkiewicza napisz opowiadanie, którego narratorem będzie Staś (np. relacjonuje wydarzenia ojcu).. Aristajos nie wiedział, że ona jest żoną Orfeusza.. a) 7.50 Dzwoni budzik b)Asia wstaje z łóżka c)Szykuje sie ze szkoły d)Biegnie e)Przypomina sobie że nie zamknęła drzwi do swojego domu f)Wraca g)Znów biegnie do szkoły h)Spóźnia sie do szkołyNa podstawie fotografii napisz w zeszycie krótkie opowiadanie zawierające dialog i opis krajobrazu..

!Na podstawie planu wydarzeń sporządź w zeszycie krótki opis sytuacji.

a) piękne dzieło króla, b) pałac na Akrokoryncie, c) zapracowani ludzie.. 3.Narodziny syna pary królewskiej.. U mnie masz 5+.. 2.Ciąża Jokasty.. 5.Uzasadnienie wyboru .Oglądanie domu 9. w celu zachowania spójności tekstu zastosuj synonimy omówienia i zaimki.. 1.Ogólna prezentacja postaci.. Chodzą pogłoski, że.Na podstawie zamieszczonego planu napisz w zeszycie wypowiedz na temat : " Bohater literacki, z którym chętnie spędzę wakacje ".. 3. trzęsienie ziemi z udziałem Partycji i Karola 4. tornado wywołane przez Sławka 5. zdobycie informacji o rozchodzących się falach dźwiękowych oraz świetle 6.gra Marcina .Sporządź i napisz w zeszycie plan wydarzeń przedstawionych w micie o królu Midasie.. 8x=3000g .Spotkanie z lwem - przygoda z lektury "W pustyni i w puszczy" H. Sienkiewicza..

Na podstawie planu wydarzeń zapisanego w zeszycie ( lekcja z 28 kwietnia) napisz opowiadanie odtwórcze na ocenę ( 200 słów).

2opis wygladu zewnetrznego.. Było starcie miedzy rodem capulettich a Montekich.. ZAŁĄCZNIK !. Opis wyglądu zewnętrznego.Przydatność 60% Opowiadanie na podstawie planu wydarzeń "Romeo i Julia".. Pamiętaj o wyznacznikach opowiadania: - tytuł, - wstęp ( tu przedstaw czas i miejsce wydarzeń oraz bohaterów),1.. Obliczamy masę całego (nowego) roztworu z proporcji: 8% - 30g.. 3.Cechy charakteru i osobowości.Odrabiamy.pl to serwis i aplikacja learningowa.. Aktualnie przeglądasz przedmiot: Język polski Zadania z polskiego.. Na podstawie planu zredaguj streszczenie.. Nasz język ojczysty jest pięknym, ale równocześnie - jednym z najtrudniejszych języków świata, obfitującym w wiele skomplikowanych zasad, rozległych reguł, czy pojawiających się niespodziewanie, niewytłumaczalnych wręcz wyjątków.Przeczytaj rozdział „Jak napisać opowiadanie".. 4.Lajos i Jokasta porzucają swego syna.. PLAN WYDARZEŃ 1.Przybycie do Centrum Nauki Kopernik.. Gebhr chciał przenocować.. Ogólna prezentacja postaci.. Nagle las się przerzedził i ujrzeliśmy koziołka.. Nie mając innych planów, zgodziłem się, bez większego zresztą entuzjazmu.Napisz plan wydarzeń do krótkiego opowiadania !.

Na podstawie karty pracy wykonaj w zeszycie lektur ćwiczenia .

Inaczej byłby, oczywiście, został w domu i starał się zapomnieć o pięknej nimfie.. Panowanie króla Syzyfa na Koryncie.. 3 cechy charakteru i osobowości.Na podstawie zamieszczonego planu napisz w zeszycie wypowiedź na temat : ,, Bohater literacki , z którym chętnie spędzę wakacje".. 2.Kłopoty ze znalezieniem biletów.. Plan wydarzeń Żony Modnej Ignacy Krasicki Żona modna plan wydarzeń Plan wydarzeń Żona modna Napisz plan wydarzeń Żony Modnej Ułóż plan wydarzeń Żony modnej Plan zdarzeń Żony .W pewnym momencie chłopak klęka, prosząc dziewczynę o rękę, o spędzenie reszty życia razem i ślubuje jej wierność do końca.. 6.Dorastanie i ciekawość Edypa o swój los.. 3.Cechy charakteru i osobowości.. Mijaliśmy wysokie świerki i gęste jałowce.. Zaproponuj zakończenie.. to są te punkty : 1.. Możesz je zapisać w Wordzie i przesłać na adres e-mailowy.. ze str. 135 opisz sposób przygotowania pieczonych bananów.Zobaczył raz Eurydykę w dolinie Tempe.. Ród capulethich organizuje wielki bal.. Szukał jakiegoś bezpiecznego miejsca, które dałoby.Na podstawie planu wydarzeń oraz informacji z internetu napisz w zeszycie sprawozdanie z wizyty w Centrum Nauki Kopernik.. Pamiętaj o cechach streszczenia ; rzeczowe, zwięzłe,na podstawie zamieszczonego planu napisz w zeszycie wypowiedx na temat bohater literacki z którym chetnie spedze wakacje..

Napisz na podstawie planu wydarzeń streszczenie ,,Latarnika''.

Pomyślał więc o mnie, bo w końcu znamy się od lat i często pomagałem mu w matmie.. 2.Opis wyglądu zewnętrznego.. Beatusia2110; 13.11.2012Po zmroku - opowiadanie W pewnym małym miasteczku żyje skromna rodzinka.. 2012-01-07 20:32:19 Napisz opowiadanie według załączonego planu .. Wprowadzenie zmian przez żonę Piotra .. Marti4 Ten plan wydarzeń jest w sam raz na moje zadanie domowe.. Każdy punkt rozwiń w jednym akapicie.. Opowiadanie odtwórcze polega na opisaniu własnymi słowami zdarzeń (zwykle w kolejności chronologicznej), które ktoś inny przedstawił (np. bohater .On, Wojtek, jedzie z nimi, a nie chce mu się samemu włóczyć po Warszawie bądź oglądać telewizję w domu, więc rodzice zgodzili się, by wziął ze sobą kolegę.. Proszę o plan wydarzeń i streszczenie.. Każdy punkt rozwiń w jednym akapicie .W celu zachowania spojności tekstu zastosuj synonimy omówienia i zaimki.. plan wydarzeń: 1. przybycie do centrum nauki kopernik 2.Kłopoty ze znalezieniem biletów.. 6.Gra Marcina .na podstawie planu wydarzeń oraz informacji z internetu napisz w zeszycie sprawozdanie z wizyty w centrum nauki kopernik.. PILNE !. Cudniejszej doliny nie ma w całym świecie, a Eurydyka wśród łąk zielonych, haftowanych kwieciem rozmaitym, wydawała się jeszcze bardziej uroczą.. 4.Tornado wywoływane przez Sławka.. do klasy 4, w zadaniu 3 na stronie 192.. Przepisz plan wydarzeń zgodnie z kolejnością treści lektury.. 7.Wyprawa do wyroczni.. Ogólna prezentacja postaci.. 1ogólna prezentacja postaci.. W celu zachowania spójności tekstu zastosuj synonimy , omówienia i zaimiki.. Na podstawie rysunków w podręczniku „Teraz polski!". W tym samym czasie Romeo wspomina sobie Rozalinie.. Był matutki i pasł sie na polanie leśnej!PILNE!. 4.Uzdolnienia i zainteresowania.. Zapisz w zeszycie ćwiczenie 2.. 2017-10-11 17:54:19; Napisz streszczenie wydarzeń z punktu widzenia zabójcy-" Powrót taty " 2011-01-05 07:30:52; na podstawie przeczytanego tekstu napisz krótkie opowiadanie odtwórcze 2013-10-30 18:35:14Na podstawie zamieszczonego planu napisz w zeszycie wypowiedź na temat:'Bohater literacki, z którym chętnie spędzę wakacje'.. Przyjaciele Romea namawiają go żeby pojawił się na balu i zapomniał o .Opis przygody Adasia w psim raju, Adaś Niezgódka zawsze podziwiał umiejętność latania, którą posiadał pan Kleks i wiele razy starał się go naśladować, lecz nigdy nie udało mu się wznieść w górę.Aż pewnego dnia, po tym jak nabrał powietrza w płuca, poczuł dziwną lekkość i zaczął unosić się nad ziemią.Temat : Przebieg wydarzeń w Latarniku Henryka Sienkiewicza.. 2021-01-27 13:36:02Napisz opowiadanie odtwórcze (czy jakoś tak) na podstawie planu (z lektury ,,Kamizelka").. Dom ten stał na samym końcu miasteczka.. 3.Trzęsienie zimi z udziałem Patrycji i Karola.. Przeżyli oni wiele przygód.. Zamieszkali w opuszczonym już od wielu lat domu.. Staś i Nel są bohaterami powieści Henryka Sienkiewicza pt. "W pustyni i w puszczy"..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt