Napisz opowiadanie o szkolnej przygodzie
Dominika Grabowska 25 sierpnia, 2013 I Gimnazjum, .. iż będzie o naszym nowym kolegą z klasy.. Przyglądając się w lustrze, przypomniał sobie, że dzisiaj miał być sprawdzian z matematyki o ułamkach zwykłych i dziesiętnych, Kompletnie o tym zapomniał.. Wypracowanie powinno dowodzić, że bardzo dobrze znasz wybrany utwór.. Książka rozpoczyna się opowieścią o dzwonku szkolnym, który jest dla mieszkańców miasteczka stałym elementem życia.. Dziesięć osób z naszej szkoły , włącznie ze mną czekało na autokar szkolny , który miał zabrać nas na zawody w biegi .Napisz opowiadanie o dowolnej przygodzie z lektury ,,W pustyni i w puszczy'' Pomóżcie sama nie dam rady Darmowe rozwiązanie pracy domowej, szkoła podstawowa, gimnazjum, liceum studia Toggle navigation ZOpowieści o pilocie Pirxie — zbiór opowiadań science fiction autorstwa Stanisława Lema.Po raz pierwszy wydany w 1968 roku przez Wydawnictwo Literackie, Kraków.Pierwsze wydanie Opowieści… nie zawiera opowiadania Ananke, które nie było wówczas jeszcze napisane.. Głównym bohaterem oraz narratorem opowiadań jest tytułowy Pirx — pilot, a następnie dowódca statków kosmicznych.. Ubierając się, myślałam o swojej młodości, o moim wolnym,.Napisz opowiadanie o dowolnej przygodzie z lektury ,,W pustyni i w puszczy'' zadanie dodane 5 grudnia 2010 w Język polski przez użytkownika blendi2710 ( 270 ) [Szkoła podstawowa] w-pustyni-i-w-puszczyNapisz opowiadanie o zabawnej sytuacji z życia szkolnego - Opowiadanie..

W ramach konkursu trzeba napisać opowiadanie o przygodach szkolnych Frani.

W dodatku rodzice nie planowali żadnego urlopu, więc zapowiadało się na to, że spędzę ten wolny czas w mieście.Moja niezwykła przygoda - opowiadanie z dialogiem Lekcje w środę kończę w południe i udaję się do domu.. sfumato 46 pkt .Moje wakacje zaczęły się nieciekawie.. Najlepsi w tym miesiącu pawlowiczf 306 pkt.. Opowiadanie j.Polski na temat moja szkolna przygoda.. Popatrzyłam na zegar, który wybił 7:30.. Przydarzyła mi się pewna przygoda.. Kiedy Tomek wszedł do klasy, nauczyciel zapytał:.Był piękny,słoneczny dzień.Klasa 3b wybrała się na wycieczke wczesną wiosną do lasu.Dzieci szukały odznaki wiosny,Mateusz znalazł małe,białe pąki na drzewach.Ania zobaczyła małego bociana lecącego w górze.Po chwili mały biocianek zaczął spadać w dół.Połamało mu się skrzydło,pani zadzwoniła po weterynarza.Po 15 minutach bocianek miał skrzydełko w gipsie.GdY .Cześnik wpadł w taką furię, że ze złości zaczął dyktować Papkinowi list, w którym miał zamiar pisać za Klarę do Wacława.. Otóż, jak corocznie w miejscowości w której spędzałem wakacje, odbywał się konkurs ,,Złotego poroża,, organizowany przez tutejszą.Napisz opowiadanie z dialogiem na temat"moja wakacyjna przygoda z psem" 2016-05-19 21:04:56; Napisz opowiadanie pod tytułem mój rodzinny dom 2014-02-28 16:27:57; Napisz opowiadanie z dialogiem pod tytułem "STRACH MA WIELKIE OCZY,, co najmniej 20 zdań 2013-03-03 18:28:13; napisz opowiadanie o Moja egzotyczna przygoda 2010-11-27 18:41:12Powiedzieli o swoich przygodach Profesorowi, a on zapewnił ich, że na pewno wrócą jeszcze do Narnii.Napisz opowiadanie o wybranej przygodzie rodzenstwa z" opowiesci z narnii" Dopytaj ; Obserwuj Zgłoś nadużycie!.

Nie chodzi mi o całe opowiadanie tylko o wątek :P Nie mogę wymyślić tematu (oczywiście może być wymyślone ale realistyczne).

Mimo tego zbytnio się nie przejmował.Cele lekcji: - przypomnisz sobie, jak się pisze opowiadanie, - podzielisz opowiadanie na wstęp, rozwinięcie i zakończenie, - wprowadzisz do opowiadania dialog, elementy opisu postaci, miejsca i uczuć, - nie zapomnisz o akapicie.Napisz opowiadanie o przygodzie, którą przeżył ktoś, kto przeniósł się na planetę B-612.. Był tak roztrzęsiony wczorajszą sytuacją z Becky, że zasną dopiero nad ranem.. Był 20 marca , jasny , słoneczny dzień .. czasu przeszłego, np. byłem, poznałem itp. pełnisz tylko rolę narratora, a opowiadasz o kimś innym - piszesz wówczas w 3 os. liczby poj., np. był, poznał itp.Opowiadanie- Moje spotkanie z Wielkim Bratem..

Czasem jednak w tej szarej monotonii pojawia się ekscytująca, mniej lub bardziej wstawka, która urozmaica nasze życie.Napisz opowiadanie o szkole Podobne tematy.

Rozbrzmiewał od zawsze, odkąd tylko pamiętają najstarsi mieszkańcy.Opowiadanie z wakacji.. Pewnego razu wybrałem się na wycieczkę rowerową ponieważ pogoda była piękna .. Widok zza okna mimo wszystko wydawał mi się przyjemny.. cirrus 57 pkt.. Na ulicach panowała głęboka cisza.. Opowiadania (Język polski) Zadaj pytanie REKLAMA.. Gdy byłem w połowie drogi to usłyszałem głośny trzask popatrzyłem się na tylnią oponę a tam potężna dziura w dętce pomyślałem że w tych okolicach nikogo nie znam .Napisz opowiadanie o przygodzie .. Dalej to będzie prościej tylko ten główny wątek !Każdy z dni wydaje nam się podobny do następnego, kolejny upływa tak samo jak poprzedni i tak w nieskończoność.. Łukasz, bo tak nazywał się przybyły, początkowo wydawał się nieśmiały i grzeczny.. Opowiadanie z życia szkolnego.. Pod koniec wymyśl podsumowanie tej historii .Napisz opowiadanie o wymyślonej przez Ciebie przygodzie bohatera jednej z obowiązkowych lektur szkolnych, który odbył podróż wymagającą niezwykłej odwagi.. rano o godzinie 8 była zbiórka przed szkołą .. Pewnych wakacji, gdy przebywałem u mojego dziadka Stefana, który jest leśniczym.. Bartek miał właśnie wychodzić do szkoły.. Wypracoanie powinno dowodzić że bardzo dobrze znasz wybraną postać.. Historia może być prawdziwa lub zmyślona .Wymyśl tytuł przyciągający uwagę czytelnika ..

Konkurs trwa od 2 stycznia 2020 roku do 6 marca 2020 roku.Napisz opowiadanie o przygodzie, która zdarzyła się w czasie zawodów sportowych lub na lekcji wychowania fizycznego.

Patrycja_123 94 pkt.. "Przygody Tomka Sawyera" Na drugi dzień Tomek spóźnił się znowu do szkoły.. Deszczowa pogoda zachęcała jedynie do oglądania telewizji.. Potem odrabiam lekcje, jem obiad, gram w piłkę z kolegami - przyznacie sami, że dość zwyczajny plan dnia.Napisz opowiadanie o przygodzie, którą przeżył ktoś, kto przeniósł się do świata przedstawionego jednej z lektur obowiązkowych.. Lista lektur obowiązkowych znajduje się na stronie 3 tego arkusza egzaminacyjnego.Powieść to zapis szkolnych dni chłopców, którzy zaczynali swoją przygodę z nauką w drugiej połowie XIX w.. Jednakże w tydzień później, kiedy zdążył oswoić się z nową szkołą .Małopolski konkurs literacki pn. „Nowe przygody Frani" adresowany jest do uczniów szkół podstawowych klas IV-VI na terenie województwa małopolskiego.. Ciotka ledwie dobudziła go o dziewiątej.. Pomożecie ?. Twoja praca powinna liczyć co najmniej 200 wyrazów.. która wydarzyła się w szkole .. MayaUczySie123 66 pkt.. Wyruszyłem na wycieczkę do Karniowic .. Był upalny czerwiec.. Olivia16 56 pkt.. od Merkusss324 17.01.2017Napisz opowiadanie z dialogiem o dalszych przygodach dziewczynki z szóstego księzyca.opowiadanie z życia szkolnego z życia szkoły opowiadanie jeden dzień z życia ucznia Jeden dzień z życia szkoły napisz opowiadanie o szkole wymyślone opowiadanie Jeden dzień z życia szkoły wymyśl opowiadanie Jeden dzień z życia szkoły.Na drugi dzień w szkole - redagujemy opowiadanie z dialogiem..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt