Plan wydarzeń demeter i kory
Powrót Kory pod imieniem Persefony.. Kompromis między Hadesem i Demeter.. Hades porywa Korę.. 2) Zerwanie kwiatu narcyzu.. Bohaterowie mitu o Demeter i Korze: Kora - córka Demeter.. Bohaterski czyn przyjaciółki Kyane 7.. Historia życia Narcyza 4.. 3.Zezwolenie Demeter (matki) i ostrzeżenie przed białym kwiatem.. 2.Ścinanie sobie wŁosÓw z gŁowy i umieranie jakiejŚ osoby na ziemi.. Spotkanie matki z córką.. 5.Smutek przyjaciółki rusałki Kyane.. Porwanie Kory przez Hadesa 6.. Spotkanie z boginią ciemności, Hekate 11.. Zabawa Kory na łące.. Hades porywa Korę.. Informacja o poszukiwaniach córki podjętych przez Demeter.. Próba przebłagania Demeter przez bogów.. Podstęp Hadesa, który na trwałe wiąże Korę ze światem zmarłych.. b) 4.Rozpacz matki.. Dopiero Helios, bóg słońca, który widzi wszystko wyjawił jej prawdę o zniknięciu Kory.. 1.Składanie obietnicy Hadesowi przez Zeusa.. 2.Niespodziewane przybycie Hadesa.. Jednak bóg podziemi, Hades, zwabił piękną boginkę właśnie tym kwiatem, który nagle wyrósł spod ziemi i był tak piękny, że Persefona nie mogła powstrzymać się i zerwała roślinę.. 8.Plan wydarzeń mitu :Demeter i Kora" Zrobiłem już część planu ,ale nie wiem co dalej pomóżcie: 1.Zabawa Kory na łące 2.Zerwanie narcyzu przez córke Demeter.. Zmiana decyzji Dzeusa.. 8.Opowiedzenie .Plan wydarzeń w micie o Demeter i Korze.. Hermes dwukrotnie wysłany do Demeter..

Ułóż plan wydarzeń Demeter i Kory.

Hades częstuje Korę granatem.. Zgodnie z misją, Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby dostarczać rzetelne i sprawdzone treści edukacyjne.Demeter - matka Kory szuka ją przez dnie i noce.. Bezskuteczne poszukiwania.. Bohaterowie mitu o Demeter i Korze.. Gniew Demeter i klątwa rzucona na ziemie.. 3.Zerwanie kwiatu.. Praca zbiorowa w klasie.. Kategoria Język Polski.Temat: Mityczna historia Demeter i Kory.. Spotkanie matki z córką.. 8) Podstępny uczynek Hadesa ( Ziarna granatu ) 9) Powrót Kory do matki10.. 4.Zerwanie białego kwiatu przez Korę i pojawienie się Hadesa.. Spacerowały razem z orszakiem nimf po ukwieconych łąkach, słuchały śpiewu ptaków, zrywały kwiaty.. Zostaje porwana do Hadesu.Demeter była nie tylko boginią pól i urodzajów, ale też szczęśliwą matką Kory.. Kompromis pomiędzy Hadesem a Demeter 13. .. 19.PLAN WYDARZEŃ ~~~~~ 1.. Tylko na zadanie.pl - bez żadnych opłat.1.kora cÓrka bogini ziemi uprawnej demeter.. Zabawa kory na łące 2.. 8.Rozmowa Demeter z Heliosem.. _____ Postaci mitu.. Persefona (Kora) - Córka Demeter, która wbrew zakazowi matki zrywa niezwykły kwiat.. Wejdź i dodaj zadane wypracowanie, projekt, prezentację.. Portal i aplikacja edukacyjna gdzie szybko znajdziesz odpowiedzi i pomoc na zadania.Plan wydarzeń - Mit o Demeter i Korze.. Demeter nie miała ochoty przebywać wśród bogów na Olimpie.2 Tytuł Plan wydarzeń : 1.Zabawa Kory na kwiecistej łące..

5.przybycie demeter do sŁoŃca.

Ból jaki przeżywała bogini urodzajów, sprawił, że przyroda obumarła.. Beztroska zabawa na łące.. Rozpacz matki.. Bezskuteczne poszukiwania.. Wszędzie próbowała ją odnaleźć, lecz bezskutecznie.. 9.Gniew pani urodzajów.. Rozpacz Demeter 9.. Hades - bóg podziemi.Zadanie: uloze plan wydarzen na podstawie mitu quot demeter i kora quot Rozwiązanie: 1 spacer kory na łace 2 zerwanie przez kore kwiatu narcyza 3 uprowadzenie dziewczyny przez Zamknij W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.1) Demeter była matką a) Afrodyty b) Persefony c) Kyane d) Hekate e) Artemidy f) Hery 2) Nimfy to a) boginki wojny i chaosu b) pomocnice Demeter c) posłanki boga Zeusa d) boginki przepowiadające przyszłość e) boginki o postaci pięknej dziewczyny f) przeciwniczki Kory 3) Demeter to bogini a) piękna i miłości b) wojny i walki c) rodziny d) urodzaju i rolnictwa e) łowów f) mądrości .Demeter zabroniła jej tylko zrywać narcyze.. Beztroska zabawa na łące.. Opowieść o porwaniu Kory.. Opis skutków jej rozpaczy dla przyrody.. Zrozpaczona Demeter szukała córki wszędzie.Plan wydarzeń w micie o Demeter i Korze.. Nieurodzaj związany z rozpaczą Demeter.. 4.Opłakiwanie córki przez Demeter.. Wtedy rydwan z czarnymi końmi porwał Korę do Tartaru..

Powrót Kory pod ...Plan wydarzeń Demeter i Kory.

Opis cierpiącej Demeter.. 16.napisz plan wydarzeń do mitu o Demeter i Kora Bardzo proszę na.. Tu dodasz ZA DARMO zadanie!. Powrót Kory na ziemię i radość matki.. W końcu od Heliosa dowiedziała się, że Kora jest w Hadesie i że Zeus obiecał .★ Jeżeli lubisz legendy zostaw kciuka w górę i daj suba★Mit o Demeter i Korze(Persefonie) czyli o tym jak to się stało, że na świecie mamy zmieniające się po.Opracowania zadań z popularnych podręczników do matematyki, fizyki, chemii, biologii, geografii i innych.. Poszukiwanie córki 8.. 2.Rozmyślania boginki nad losem pachnącego Narcyza.. Demeter - bogini urodzaju, matka szukająca córki.. 2.Prośba Kory o wyjście na łąkę.. 5.Rzucenie kłatwy nieurodzaju na ziemię.. Demeter poznaje prawdę.. 3.Porwanie Kory do krainy ciemności przez Hadesa.. Napisz plan zdarzeń Demeter i Kora.. 6.Prośby Dzeusa.Zabawa Kory na łące., Przestrogi matki., Zerwanie kwiatu., Porwanie Kory przez Hadesa., Poszukiwanie córki., Rozpacz Demeter., Klątwa rzucona na ziemię.Przydatność 70% Plan wydarzeń mitu Demeter i Kora.. Odwrócenie klątwy i przywrócenie życia naturze.. Podręcznik, str. 40, przeczytaj mit.. Rozmowa Demeter z bogiem słońca, Heliosem 12..

Oto ogólny plan wydarzeń mitu o Demeter i Korze.

(To jest podobne do innego planu wydarzeń ale poprawione.)1.. 4.Porwanie Kory przez Hadesa.. 11 .Plan wydarzeń szczegółowy "Opowieści wigilijnej" Mały Książę - szczegółowy plan wydarzeń; Temat plan wydarzeń lektury ,,W pustyni i puszczy" .. Wymień 10 najważniejszych wydarzeń "W Pustyni i w Pu.. 6.zŁoŚci demeter.. Plan wydarzeń; Dziady cz. II plan szczegółowyUzupełnij plan wydarzeniami szczegółowymi.W tym celu jeszcze raz uważnie przeczytaj opowieści i podziel tekst na sześc części-tyle, ile jest głównych punktów zapisanego poniżej planu.. Wraz z powrotem Kory, Demeter ożywia przyrodę dając upust swej radości.. Klątwa rzucona na ziemię 10.. 3) Porwanie Kory przez Hadesa 4) Poszukiwanie córki przez matkę 5) Odkrycie prawdy - Spotkanie z Heliosem 6) Klątwa Demeter - Klęska nieurodzaju 7) Deyzja Zeusa o oddaniu Kory matce.. Wyrok Zeusa.. a) 6.Powrót Demeter na Olimp.. 7.Poszukiwanie Kory przez matkę.. 2013-01-04 21:08:44 Plan wydarzeń "Lalki" 2012-02-26 12:53:2813.. 5.Porwanie Kory przez Hadesa.. Przerażeni ludzie składają dary bogom.. Hades częstuje Korę granatem.. Wzmianki o rozmowach innych bogów z matką.. Powrót Kory do Hadeusa.. Demeter znajduje bogini Hekate i za jej radą udaje się do boga Heliosa.. Reu namawia Zeusa, by zmienił srogie wyroki.. Przemierzała ziemię wzdłuż i wszerz.. 8.spĘdzanie szeŚĆ miesiĘcy po ziemiĄ .Plan wydarzeń "Katarynki "2010-04-13 13:58:09 Proszę o plan wydarzeń do miniatury teatralnej "Demeter i Kora " z podręcznika do klsy 5 jutro pójdę w świat pilne!. 7.nazwanie kory jako persefona przez hadesa.. 3.porwanie kory przez hadesa z miŁoŚci.. Demeter wrzuca klątwę na ziemię.. Przestrogi matki 3.. Podarowanie przez Demeter księciu wozu zaprzężonego w latające rumaki oraz ziaren zbóż.. Historia uwolnienia Kory.. Troskliwa matka często ostrzegała Korę, by nie zrywała białego kwiatu narcyza, który jest poświęcony bogom mrocznych podziemi.. 7.Spotkanie Heliosa i pytanie o córkę.. Mijał czas a Demeter wypytywała wszystkich o swą córkę.. a) c)Demeter, matka Kory, była zrozpaczona nagłym zniknięciem córki.. 14. szczęśliwe zakończenie historii.. 10.Pomoc matki bogów Rei.. Demeter była zrozpaczona wyobrażając sobie jak w podziemnej krainie cierpi jej dziecko.. Rozpacz matki.. Skutki radości Demeter z powodu odzyskania córki.. c) 3.Poszukiwanie córki.. Demeter - bogini urodzaju, matka szukająca córki,Udała się na poszukiwania ukochanego dziecka.. Treść została zweryfikowana i sprawdzona.. 6.Poszukiwania Kory przez matkę.. Wyrok Zeusa.. Okres oczekiwania i tęsknoty, to okres, w którym przyroda zamiera.. a) Zrywanie kwiatów i plecenie wianków.Mit o Demeter i Korze - streszczenie, Mitologia - opracowanie ściągi do matury, materiały pomocnicze do egzaminów na studia, korepetycjeOd tego czasu Demeter jest rozdzielona z córką na trzy miesiące każdego roku..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt